Kimlere İmplant yapılır?

Hangi durumlarda implant yapılır ?

Gerek tek diş gerekse tüm dişsizliğe kadar bütün hastalarda implant yapılabilir.Uzun zaman dişsiz olan hastalarda yapılabildiği gibi bazı durumlarda çekilecek dişin yerine aynı seansta implant yapılabilir.Yeterli kemik kalınlığı, boyu, yeterli mesafe varsa ve hastada, bununla beraber implant için engel olabilecek sistemik bir hastalığı bulunmuyorsa ilk önereceğimiz tedavi implantır.Çünkü implant oldukça biyouyumlu bir materyaldir , Başarılı bir implantı hastalarımız ömür boyu kulanabilirler.

Tüm diş eksikliği olan hastalarımıza tamamen sabit olan kopru_implantprotezlerin yanı sıra üst yapısı hareketli protezler de yapılabilir.Her insanda implant yapılamayabilir; kemik boyu kalınlığı,bazı dokulara yakınlığı sebebiyle bazı hastalarımızda implant yapılamayabilir. Arka dişleri olmayan hastalar sabit protez isterlerse bu ancak implant ile mümkün olabilir.

Özellikle son yıllarda kemik problemi olan hasalarda yapılan bazı operasyonlar sonucu kemik boyu ve genişliğinin artırılması başarılmıştır. Kemik tipine göre uygun yeni implantlar dizayn edilmiştir. Tüm bu gelişmelere paralel olarak implantların uygulanabilirliği de artmış oluyor.

Özellikle sabit protez kullanmak isteyen dişsiz hastalarda başka alternatifi olmayan bir tedavidir. Dolayısıyla implant,tek diş eksikliğinde, birden fazla diş eksikliğinde ve tüm dişsiz hastalarda güvenle uygulanabilecek uzun dönem başarılı sonuçlar aldığımız bir tedavidir.

PAYLAŞ