Lamina Kaplama Dişler

estetik lamina diş kaplama
Lamina diş kaplamalara örnek.

Lamina, dişlerin üzerine yapıştırılan yaprak şeklinde porselenlerdir.Dişlerin dış yüzünden bazen aşındırma yapmadan bazende çok az aşındırılarak uygulanan bir tedavi yöntemidir.Klasik kaplamalara göre lamina kaplamalı dişlerin birçok avantajı vardır.Lamina kaplamaların yapımı klasik kaplamalara göre daha konforlu ve daha kısa sürelidir.

Lamina kaplamarda dişlerde uygulanan aşındırma işlemi daha az olduğu için daha sağlıklı bir yaklaşımdır.

Lamina kaplamalarda ışık geçirgenliği diğer kaplamalara oranla daha fazla olduğundan estetik açıdan ihtiyacı oldukça iyi karşılamaktadır.

lamina kaplama estetik
lamina diş nasıl yapılır

Lamina diş kaplamaların rengi değişir mi? Lamina kaplamalar porselenden yapılır.Porselen de prüssüz bir yapıda olduğu için çay,kahve,sigara,yiyecek ve içeceklerden dolayı renklenme yapmaz.Bu açıdan uzun yıllar boyunca aynı kalite ve görüntüde kalabilirler.

Lamina dişler, kırık vakalarında,aşırı renklenmiş dişlerde,hafif çapraşıklarda,kısa dişlerde ve benzeri birçok vakalarda uygulanan estetik bir uygulamadır.

Lamina dişler pahalı mıdır? Klasik kaplamalara oranla daha maliyetli ve titiz çalışma gerektirdiği için biraz daha pahalıdır.Lamina dişlerin fiyatı birçok klinikte değişkenlik gösterir.